MENÜ

Műkörömépítés


A műkörmök eredeti célja, hogy saját körmeinket meghosszabbítsuk, megerősítsük és persze, hogy széppé tegyük. Sokakban él az a tévhit, hogy a műköröm roncsolja a sajátkörmöt. A jól elkészített műköröm erősebbé teszi az alatta lévő körmöket, hiszen védi a káros külső hatásoktól. A műköröm-technika folyamatosan fejlődik, a minél természetesebb körömanyagok elérésére törekszenek. Mára már a terhesek is nyugodtan viselhetnek műkörmöket. A kémiai folyamatok minek hatására a műkörmök megkötnek néhány perc. Ez kizárja, hogy bármiféle vegyi anyag fel tudjon szívódni.

 

Tipes műköröm

 

Az előkészített, lekezelt körmökre ragasztom fel a műanyag tipet. A ragasztó száradása után méretre vágom a tipet, majd összecsiszolom a saját körömmel. Régen csak így használták, de az új anyagoknak köszönhetően ezt szépen be lehet vonni zselével vagy porcelánnal, ezáltal tartósabb lesz. Ha letörik a köröm a tip pótlásával lehet újra készíteni.


Épített műköröm


Az épített technika már egy újabb, modernebb eljárás. Itt a körmöket sablon segítségével építem fel, amit később kiveszek a köröm alól. Szép tartós körmöket lehet vele építeni, amik 4 - 6 hétig is megmaradnak, de a természetes körömmel együtt nőlnek le. Két féle anyagból, zseléből és porcelánból építhető fel a köröm. A porcelán egy régebbi technika, por és folyadék összekeveréséből kapunk egy fogkrém sűrűségű masszát és ebből építem fel a körmöket, melyek levegőn száradnak meg. Másik választásunk a zselé lehet. Ennél az anyagnál már egy előre kikevert mézszerű anyaggal készül a köröm.


Saját köröm erősítése zselével

 

Minden nő ápolt és szép körmökről álmodik, de nem mindenki szereti a hosszú és feltűnő körmöket. Ezzel az eljárással viszont nagyon szép természetes hatást lehet elérni. Az elkészítése hasonló mint a műkörömé és ez is rendszeres utántöltést igényel.


 


Asztali nézet